Міжнародна літня школа «Пояснення акторства ЄС та його ролі у Східному Сусідстві ЄС»

Головна  >>  Новини  >>  Міжнародна літня школа «Пояснення акторства ЄС та його ролі у Східному Сусідстві ЄС»

З 6 по 13 червня 2018 року у румунському місті Орадя проходила міжнародна літня школа «Пояснення акторства ЄС та його ролі у Східному Сусідстві ЄС». Школа була організована

З 6 по 13 червня 2018 року у румунському місті Орадя проходила міжнародна літня школа «Пояснення акторства ЄС та його ролі у Східному Сусідстві ЄС». Школа була організована факультетом історії, міжнародних відносин, політичних наук і комунікаційних наук Університету Ораді та Інститутом єврорегіональних студій у рамках проекту «Європейський Союз та країни сусідства. Мережа для активізації участі ЄС у східному прикордонні – ENACTED», партнером якого є і ГО «Квадрівіум».

Учасниками Літньої школи були аспіранти та постдоки із п’яти країн Східної Європи – України, Румунії, Молдови, Польщі та Угорщини. Партнери мережі ENACTED делегували своїх представників для участі в школі, а також відібрали учасників у результаті конкурсу шляхом оцінювання аплікаційних форм.

Крім того, від кожної країни – учасниці мережі у школі був представлений лектор, який ознайомив учасників з особливостями євроінтеграційного поступу своєї держави (чи то члена ЄС, чи країни Східного партнерства).

Так, представниця від України – к.політ.н. Оксана Добржанська, асистент кафедри міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Федькова, експерт ГО «Квадрівіум» – прочитала лекцію на тему «Актуальні виклики та майбутні перспективи України в Європейській політиці сусідства та Східному партнерстві», що викликала неабиякий резонанс та жваве обговорення слухачів школи.

Наприкінці проведення літньої школи учасники презентували свої напрацювання в робочих групах, в які вони були обʼєднані відповідно до тематики майбутніх досліджень. Серед запропонованих тем – «Східне Партнерство та цифрові виклики», «Східне партнерство та види загроз», «Економічний вимір Східного партнерства», «Транскордонне співробітництво і Східне партнерство».

За підсумками проведення школи планується видання збірника наукових публікацій спільного авторства учасників Літньої школи у рамках згаданих робочих груп. Учасниця школи, експертка ГО «Quadrivium» Марія Процюк працює над науковою публікацією, у якій порівнює ситуації в Україні і Польщі стосовно цифрових викликів та розглядає можливості розвитку цифрового суспільства на сучасному етапі.

Цікавою та насиченою була також культурна програма, запропонована учасникам літньої школи в історичному багатокультурному місті Орадя з його австрійською архітектурною спадщиною. Крім того, у дружньому, веселому, міжнародному товаристві учасники школи здійснили екскурсії мальовничим румунським історичним регіоном Крішана з його термальними джерелами та багатовіковими кристалічними печерами і передгірськими краєвидами.

Хоч мовою проведення школи і була англійська, проте мовний Вавилон протягом тижня в Ораді був забезпечений – серед учасників лунала українська, польська, російська, румунська, угорська мови. Дружній атмосфері учасників можна було насправді позаздрити.

Матеріал підготовувала Марія Процюк

Зауважимо, що в рамках проекту ENACTED планується також проведення Літніх шкіл у Білорусі та Молдові. Слідкуйте за нашими анонсами!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *