Долаючи стереотипи української історії

Головна  >>  Критика  >>  Долаючи стереотипи української історії

Історія України тривалий час сприймалася українцями переважно крізь призму трагічних сторінок, існуючої ідеологічної надбудови, процесу  міфологізації та героїзації історії імперій, держав, утворень, у складі яких вона перебувала. Українцям втовкмачували в голову стереотипне уявлення про нас самих, наше повсякденне життя, навіювали образ ворога, спасителя, «собирателя земель руських» тощо. Найчастіше міфи були стандартні: Україна – штучне утворення, у неї немає історії, українців як нації не існує і т.д. Певна річ, “аргументів” на користь такої точки зору не бракувало, але оперували ними найчастіше надто необ’єктивно, а українська історична академічна наука не просто казала, що це неправда, а відповідала одним міфом на інший або замикалася у вузьке коло «клубу за інтересами».
У світлі останніх революційних подій в українському суспільстві проблема «перекручування» фактів, «недосказанності» української історії актуалізує процес переосмислення власного минулого не тільки у вузьких наукових колах, але й для кожного окремо взятого пересічного громадянина України.
Зважаючи на соціальний запит на такий лікнеп, Квадрівіум розпочинає постійно діючу рубрику «Долаючи стереотипи української історії», у якій ми публікуватимемо статті, дослідження, аналітичні умовиводи українських та зарубіжних вчених щодо історії української держави та її народу.

Спростувати стереотипи 

Публікації в рубриці “Долаючи стереотипи української історії” не є редакційними статтями і відображають виключно точку зору авторів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *