«Scientia est potentia: освіта без кордонів»

Головна  >>  Scientia est potentia: Освіта без кордонів  >>  «Scientia est potentia: освіта без кордонів»

Підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС та вступ в дію нового Закону України «Про вищу освіту» передбачають поліпшення якості вітчизняної освіти. Зокрема, зазначається, що Україна та ЄС сприятимуть розвитку співробітництва в галузі освіти, навчання та молодіжної політики з метою поліпшення взаєморозуміння та активізації міжкультурного діалогу. Чільне місце в Законі займає збільшення міжнародної мобільності студентів і викладачів.

Зважаючи на це, у версні 2014 року авторський колектив ГО «Квадрівіуму» розпочав перший етап незалежного авторського проекту «Scientia est potentia: освіта без кордонів».

Українські студенти, аспіранти, докторанти, молоді вчені, які вирушили навчатись або проводити свої дослідження за кордон, діляться враженнями щодо різниці у підходах до освітньої діяльності, навчання, відпочинку, ментальних особливостей між українськими та західними ВНЗ. Крім того, з огляду на свій досвід навчання за кордоном, вони висловлюють власні рекомендації щодо шляхів впровадження реформи в системі вищої освіти в Україні.

У свою чергу, і в Україну приїжджають студенти, аспіранти, а також іноземні лектори з різних країн. Різниця в культурі, менталітеті, підходах до системи освіти в Україні суттєво відрізняється від звичної іноземцю. Наші респонденти розкажуть про своє бачення української системи вищої освіти, якими є її особливості, проблеми, досягнення та перспективи подальшого розвитку.

“Західна система освіти очима українців” (Читати далі…)

 

“Українська система освіти очима іноземців” (Читати далі…)

 

 


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *