Науковці, громадські діячі, музейники обговорили в Чернівцях основні досягнення, проблеми й перспективи розвитку гуманітарної політики та культурної дипломатії України.

Головна  >>  Новини  >>  Науковці, громадські діячі, музейники обговорили в Чернівцях основні досягнення, проблеми й перспективи розвитку гуманітарної політики та культурної дипломатії України.

червня 2015 року у Чернівцях відбувся круглий стіл «Гуманітарна політика та культурна дипломатія в Україні». Ініціаторами й основними організаторами заходу виступили Київський офіс Інституту Кеннана при Центрі імені Вудро Вілсона та програма академічних обмінів імені Фулбрайта, співорганізаторами на місцевому рівні – ГО «Квадрівіум»

3 червня 2015 року у Чернівцях відбувся круглий стіл «Гуманітарна політика та культурна дипломатія в Україні». Ініціаторами й основними організаторами заходу виступили Київський офіс Інституту Кеннана при Центрі імені Вудро Вілсона та програма академічних обмінів імені Фулбрайта, співорганізаторами на місцевому рівні – ГО «Квадрівіум» за сприяння Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. В рамках круглого столу обговорювались нагальні та перспективні питання, пов’язані з розвитком культурної дипломатії в Україні, створенням Українського інституту й закріпленням його програмної діяльності на інституційному рівні в якості інноваційного інструменту промоції нашої держави в світі, вивченням світового досвіду реформування музейної сфери та можливостей його використання для українських культурно-освітніх закладів.
Приємним та пізнавальним бонусом, за свідченнями учасників даного заходу, стала презентація дослідницьких стипендіальних програм й можливостей Інституту Кеннана  та програми академічних обмінів ім. Фулбрайта, адже їх безпосередньо представили директори вищезазначених  міжнародних центрів підтримки науковців – Марта Коломиєць та Катерина Смаглій.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулась проректор з науково-педагогічної роботи з питань навчально виховного процесу ЧНУ, проф. Тамара Марусик. Від співорганізаторів заходу – ГО «Квадрівіум» – виступила Інна Кубай, вчений секретар ЧНУ, голова ГО «Квадрівіум», яка подякувала Київському офісу Інституту Кеннана та програмі академічних обмінів імені Фулбрайта в особі їхніх керівників за проявлену ініціативу провести фахову інноваційну дискусію, в центрі якої лежить створення позитивного міжнародного іміджу України, посилення культурної й наукової присутності держави у світі за допомогою засобів культурної дипломатії.

Серед заявлених панельних доповідей круглого столу прозвучали наступні:
– «Реформування музейної сфери України та європейський досвід реформ» – Катерина Смаглій, директор Київського офісу Інституту Кеннана при Центрі ім. Вудро Вілсона, доцент кафедри історії України та музеєзнавства Київського національного університет культури та мистецтв, національний кореспондент Європейського музейного форуму;
– «Стратегія культурної дипломатії» – Наталія Мусієнко, старший науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва НАН України, член Правління Інституту Кеннана Міжнародного центру Вудро Вілсона (м. Вашингтон, США);
– «Резиденція митрополитів Буковини і Далмації – об’єкт світової культурної спадщини: сучасність та перспективи розвитку» – Ірина Коротун, доцент, завідувач кафедри архітектури Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича;
– «Музеї комунізму в країнах Східної Європи» – Валентина Хархун, професор кафедри української літератури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
Чи є доцільним існування Міністерства культури України, де знаходиться межа, за яку не може переходити держава у своїх спробах регулювання роботи культурно-освітніх закладів, який статус – державний чи приватний – потрібний музеям для безперешкодного функціонування й креативу та яким чином іноземні дослідники, що стажуються в  Чернівецькому музеї історії та культури євреїв Буковини, покращують міжнародний імідж держави – це лише невеликий перелік питань, які піднімалися та дискутувалися учасниками круглого столу.

Duplomatia 5.phpНа завершення модератор заходу професор кафедри міжнародних відносин ЧНУ Сергій Федуняк додав: «Сьогоднішні драматичні події в Україні, військова й інформаційна агресія Росії викривають стратегічну недооцінку протягом багатьох років використання важелів культурної дипломатії в Україні».

Duplomatia 6.phpОрганізатори заходу висловлюють подяку усім доповідачам та учасникам дискусії за цікаві думки та запропоновані підходи у вирішенні піднятих проблемних питань у гуманітарній політиці та культурній дипломатії України.

Програму наукового семінару читайте ТУТ

 

 


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *