«Квадрівіум» долучився до роботи Ліги молодих парламентарів та моделювання Верховної Ради України.

Головна  >>  Без рубрики  >>  «Квадрівіум» долучився до роботи Ліги молодих парламентарів та моделювання Верховної Ради України.

23–24 квітня у Києві проходило моделювання Верховної Ради України під назвою «Ліга молодих парламентарів». У заході взяла участь менеджер з адміністративної діяльності ГО «Квадрівіум» Марічка Процюк.

23–24 квітня у Києві проходило моделювання Верховної Ради України під назвою «Ліга молодих парламентарів». ГО «Ліга інтернів» спільно з Програмою USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що реалізується Фондом Східна Європа, виступили організаторами цього заходу.

Mol. Parl 1.phpМоделювання роботи Верховної Ради України – це інтелектуальна гра, що відтворювала основні принципи роботи українського парламенту. Тема моделювання – «Децентралізація в Україні: можливості об’єднання молоді для участі у процесі прийняття рішень на місцях».
На місці народних депутатів опинилися молоді люди (понад 50 чоловік – по 2 представники від кожного регіону України), які впродовж двох днів опановували засади роботи Верховної Ради України та працювали над підготовкою спільного законопроекту.
Організаторами було сформовано 6 фракцій, по 9 учасників у кожній. Одну з фракцій – фракцію «Громадянський діалог» – очолювала менеджер з адміністративної діяльності ГО «Квадрівіум» Марічка Процюк.
По приїзді до Києва учасники «Ліги молодих парламентарів» обирали голову та заступника своєї Верховної Ради, представляли кожен свій законопроект, голосували за найкращий з них, вносили до нього поправки постатейно, працювали у профільних комітетах. У молодіжному парламенті мав місце і кулуарний лобізм, і розподіл портфелів на ключові посади, і об’єднання в коаліції. Від справжньої Верховної Ради Моделювання відрізнялося лише тим, що депутати чітко дотримувалися наперед визначеного і продуманого регламенту.
Як зауважили організатори, надані учасниками моделювання рекомендації з теми будуть передані профільному Комітету ВРУ для їх врахування під час роботи над відповідними нормативно-правовими актами.
Приємною несподіванкою для учасників «Ліги молодих парламентарів» стало те, що в кожного з них з’явилася можливість пройти 8-місячне стажування у Верховній Раді України лише на основі співбесіди.

Mol. Parl 2.php Mol. Parl 3.php


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *