Надія Бурейко взяла участь у міжнародному семінарі-практикумі «Уявне пограниччя: інтерпретації культур та стратегії співжиття»

Головна  >>  Новини  >>  Надія Бурейко взяла участь у міжнародному семінарі-практикумі «Уявне пограниччя: інтерпретації культур та стратегії співжиття»

Надія Бурейко, заступник голови ГО “Квадрівіум”, взяла участь у першому міжнародному міждисциплінарному семінарі-практикумі для молодих учених «Уявне пограниччя: інтерпретації культур та стратегії співжиття», що відбувся 1-3 червня 2017 року у Києві.

Надія Бурейко, заступник голови ГО “Квадрівіум”, взяла участь у першому міжнародному міждисциплінарному семінарі-практикумі для молодих учених «Уявне пограниччя: інтерпретації культур та стратегії співжиття», що відбувся 1-3 червня 2017 року у Києві. Захід був організований Науково-дослідним Інститутом українознавства МОН України за сприяння Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні (Київ) та Робочої групи з вивчення релігії у регіоні Причорномор’я разом із Швейцарським Національним Науковим Фондом.

Семінар мав на меті стимулювати наукові комунікації української академічної молоді, зокрема, із закордонними осередками, а також концептуалізувати в сучасному українському науковому дискурсі проблеми кордонів та прикордоння, реального, чи уявного.

У ході дискусій учасники заходу намагалися визначити, як трансформується щоденне життя та взаємодія локальних спільнот зі зміною державних кордонів, коли актуалізується поняття «уявного кордону» та «місць пам’яті». При цьому пограниччя розглядалося не так, як фізично існуюча територія по обидва боки державного кордону, а радше як уявний простір з уявними межами, що формуються тоді, коли стереотипні уявлення та законсервовані у часі стигми домінують над досвідом реальної комунікації.

Надія Бурейко на прикладі україно-румунського пограниччя розглянула,  як переплітаються та взаємодіють між собою культурні, історичні елементи та ідентичності. Виступ було побудовано на основі результатів дослідження, виконаного в рамках проекту “Буковина як контактна зона”

Читати більше про семінар за посиланням http://www.historians.in.ua та http://uamoderna.com


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *