Гармонізація інтересів суб’єктів ТКС як чинник місцевого розвитку прикордонних областей України

Головна  >>  Проекти  >>  Гармонізація інтересів суб’єктів ТКС як чинник місцевого розвитку прикордонних областей України

В Україні транскордонне співробітництво (ТКС) загалом оцінюється усіма його суб’єктами як потужний драйвер регіонального розвитку, поглиблення євроінтеграційних процесів на місцевому рівні та вирішення спільних із сусідами проблем у прикордонні. Водночас, попри зусилля центральних та місцевих органів влади України, громадськості та іноземних партнерів, використанню цього інструменту часто бракує ефективності, а його вплив на соціально-економічні процеси у прикордонних областях не завжди відчутний належним чином.

Враховуючи низьку суспільну обізнаність на місцях із проєктами транскордонного співробітництва, їх цінністю і практичною доданою вартістю, проєкт «Гармонізація інтересів суб’єктів транскордонної співпраці як чинник місцевого розвитку прикордонних областей України» ставить на меті дослідити ступінь залученості, очікувань та бачення розвитку транскордонних процесів різними групами акторів ТКС у шести цільових областях (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Чернівецька, Одеська).

З огляду на зазначену мету, проєктна команда визначила такі завдання: дослідити нормативно-правові засади вироблення політики ТКС в Україні, процесів формування та здійснення транскордонної взаємодії у шести цільових областях, а також ідентифікувати ключові синергетичні та дисонуючі чинники реалізації національної та регіональних політик щодо поглиблення ТКС України із країнами-членами ЄС.

Результати проведеного аналізу стали основою формування адресних рекомендацій з метою підвищення ефективності транскордонного співробітництва, обласних та національних програм розвитку ТКС, розширенню кола інституцій, включених до проєктів співпраці із регіонами сусідніх країн, переходу до синергетичного підходу побудови місцевих політик у транскордонному просторі, тощо.

З методологією дослідження, а також основними результатами та висновками можна ознайомитися в аналітичному звіті. Читати аналітичний звіт.

Проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» у межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.

Наша команда:

  • Мудеревич Віктор, менеджер проєкту. К.і.н., cекретар ГО «Квадрівіум». Має досвід координації та менеджерування міжнародних дослідницьких проєктів за сприяння міжнародних донорів. Понад 10 років працював в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Стажувався в Ягеллонському та Варшавському університетах.
  • Бурейко Надія, аналітикиня проєкту. К.політ.н., заступниця голови ГО «Квадрівіум». Дослідниця  Центру управління і культури в Європі Університету Сент Галлена, координаторка дослідження в українсько-румунському прикордонні у рамках проєкту «Транскультурні контактні зони в Україні» за підтримки Державного секретаріату освіти, досліджень та інновацій у Швейцарії та Фундації Володимира Даниліва. Дослідниця Нового коледжу Європи. Має досвід дослідницької й аналітичної роботи у численних міжнародних проєктах в Україні і за кордоном за підтримки Європейської комісії, Міжнародного Вишеградського фонду, Державного секретаріату освіти, досліджень та інновацій, Швейцарського наукового фонду, BST тощо. Експертка з методології досліджень, випускниця шкіл методології ECPR в Центральноєвропейському університеті та GSERM в Університеті Сент Галлена.
  • Герасимчук Сергій, аналітик проєкту. Заступник виконавчого директора, директор програми Регіональних ініціатив та сусідства Ради зовнішньої політики «Українська призма». З 2001 року займається політичними дослідженнями прикладного характеру, має досвід роботи в апараті Верховної Ради та науково-дослідницьких установах при Президенті України та РНБОУ, а також досвід участі у проєктах, що здійснювалися в Україні та регіоні Східного Партнерства національними та міжнародними аналітичними центрами. У 2014 – 2015 рр. брав участь у проєкті технічної допомоги з підготовки концепції програми транскордонного співробітництва Україна – Румунія на 2014 – 2020 р. на замовлення Міністерства регіонального розвитку та публічної адміністрації Румунії. Проєкт передбачав роботу з документацією, аналіз регіональних стратегій, співпрацю з ключовими стейкхолдерами та бенефіціарами програми транскордонного співробітництва та донорами активними у регіоні. Має досвід співпраці в ролі експерта й аналітика з Національним демократичним інститутом, Фондом ім. Фрідріха Еберта, Центром інформації та документації НАТО та Офісом зв’язку НАТО, Чорноморським фондом регіонального співробітництва, Фондом Фольксвагена, міжнародною дослідницькою компанією ГФК Україна, європейськими університетами.
  • Шелест Ганна, аналітикиня проєкту. К.політ.н., голова ГО «Сприяння міжнародному співробітництву», головна редакторка журналу UA: Ukraine Analytica, директорка Програми безпекових студій Ради зовнішньої політики «Українська призма». Більш ніж 10 років працювала провідною науковою співробітницею Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, Одеська філія; викладала в Одеському національному університеті Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. У 2014 – 2016 рр. – членкиня Спільного комітету з прийняття рішень за програмою територіального співробітництва Східного партнерства «Україна – Молдова». Експертка і координаторка численних міжнародних проєктів у понад 20 країнах світу, авторка аналітичних і наукових публікацій на міжнародну тематику.
  • Кривошея Тетяна, соціологиня проєкту. К.соц.н., експертка ГО «Сприяння міжнародному співробітництву», доцентка кафедри соціології Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. Має досвід більше 10 років розробки інструментарію якісних і кількісних досліджень з метою виявлення громадської думки, організації і проведення соцопитувань на замовлення українських та міжнародних донорів.
  • Чижова Ольга, комунікаційна менеджерка проєкту. Директорка з комунікацій Ради зовнішньої політики «Українська призма». Фахівець з впровадження цифрових інструментів комунікації в діяльність НГО, спеціалізується на мультимедійній презентації аналітичних продуктів, візуалізації, створенні відео для соціальних мереж.
  • Корявець Максим, координатор проектних заходів у регіонах. Координатор Асоціації регіональних аналітичних центрів. Президент ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень». Має десятирічний досвід роботи в громадському секторі, широкий досвід керівництва громадськими проєктами, в т.ч. фінансованими ЄС. Ініціатор створення та координатор Асоціації регіональних аналітичних центрів. З 2013 р. спеціалізується на проведенні мережевих національних дослідницьких проєктів, які здійснюються представниками АРАЦ.

Наші партнери:

Проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал на даній сторінці відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *