Дні Європи та європейського сусідства в Чернівцях

Головна  >>  Новини  >>  Дні Європи та європейського сусідства в Чернівцях

З нагоди відзначення Дня Європи в Україні та Дня європейського сусідства Quadrivium спільно з Чернівецьким національним університетом у рамках проекту ENACTED…

З нагоди відзначення Дня Європи в Україні та Дня європейського сусідства Quadrivium спільно з Чернівецьким національним університетом у рамках проекту ENACTED «Європейський союз та його сусіди. Мережа для активізації участі ЄС на східних кордонах» (2017-2625)», що реалізується за підтримки ЄС, ініціювали, а також долучилися до проведення партнерських заходів, які проходили у травні в Чернівцях.

Було проведено національний відбірковий тур конкурсу есе «Дивимось у майбутнє – спільні цінності, спільні мрії» (більше інформації про конкурс читайте тут).

У співпраці зі Студією мистецтв Христі Венгринюк «МонмАРТр» та Центром лінгвістичної підготовки «LS» було організовано виставку малюнків і творчих робіт «Європейський Союз очима дітей». Під керівництвом професійних викладачів маленькі художники зображали своє бачення Європи, а під час відкриття виставки голова ГО «Quadrivium» Інна Кубай розповіла юним митцям про Європейський Союз, історію його створення та країни-члени. Натомість діти поділилися своїми враженнями від подорожей країнами ЄС, а також розповіли, які ідеї було покладено у процес творення їхніх картин. Директорка Студії мистецтва Христі Венгринюк «МонмАРТр» зазначає: «Для дошкільнят тема виставки була не з найлегших, але разом з викладачами вони переглядали каталоги та фотографії різних країн Європи, хтось згадував, як подорожував із батьками, хтось вимріював, що поїде в DisneyLand чи в Лапландію. Процес був дуже цікавим, веселим, пізнавальним та захоплюючим. Маленькі художники раділи, що їхні витвори побачило багато людей, і що їх нагородили грамотами та сувенірами».

Усім учасникам виставки було вручено міжнародні сертифікати, а також приємні сюрпризи від організаторів і партнерів заходу.

Проект ENACTED з метою донесення інформації про ЄС, європейські програми, відкриті для українців, зокрема для молоді, переваги асоціації України з ЄС було представлено на Європейському майданчику, який організувала Чернівецька обласна державна адміністрація у центрі міста.

Крім того, Інна Кубай, голова Квадрівіуму, дослідниця проекту ENACTED, долучилася до мандрівки ЄврОбус-а у м. Чернівці – символічного автобуса, що мандрує містами України задля поширення інформації про Угоду про асоціацію з Європейським Союзом (за фінансової підтримки GIZ та Представництва ЄС в Україні) і в інтерактивній формі у форматі open-space розповіла про європейські цінності, їх сприйняття у ЄС та країнах сусідства та про головні міфи, які існують навколо європейських цінностей в українському суспільстві.

У матеріалі використано фото Quadrivium, ACC, А. Куніциної, В. Гуцула з відкритих інтернет-джерел.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *