День 5

Головна  >>  Діяльність  >>  День 5

28

Oct

П’ятий день спільного українсько-польського проекту «Нас об’єднує майбутнє» проходив у місті Суха-Безкидська. Ознаменувався він кількома неймовірно цікавими зустрічами і подіями.

П’ятий день спільного українсько-польського проекту «Нас об’єднує майбутнє» проходив у місті Суха-Безкидська. Ознаменувався він кількома неймовірно цікавими зустрічами і подіями. Зрештою, про все по порядку!

Ранкова зустріч із журналістом польського видання «Gazeta Polska» Войчехом Мухою переросла у дискусію щодо того, чи є зміни, що відбулися після Революції гідності у масовій свідомості українців, тим зерном, яке на українському чорноземі проросте у вигляді якісних змін у суспільстві. Змоделювавши ситуацію розпалювання міжнаціональної українсько-польської ворожнечі, Войчех Муха показав, наскільки просто зіпсувати двосторонні відносини навіть без участі РФ. Про майбутнє останньої також йшлося у контексті того, чи зміниться зовнішня і внутрішня політика Росії зі зміною президента.

14882315_628720260669500_2651837998625255495_o

У свою чергу, українську сторону презентував своєю лекцією на тему «Бар’єри в українсько-польських відносинах та шляхи їй подолання» кандидат історичний наук, доцент ЧНУ ім. Ю. Федьковича Сергій Добржанський. У своїй розповіді він досить детально торкнувся найбільш неоднозначних і суперечливих подій протягом всієї історії українсько-польських відносин, при цьому акцентуючи увагу на тому, наскільки важливо знати минуле, аби обидві сторони не повторювали помилок у майбутньому.

14855944_628720437336149_8529582929542508736_o

А у післяобідню пору член ГО «Квадрівіум», аспірантка кафедри міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю. Федьковича Марічка Процюк у рамках розповіді про складові громадянського суспільства, громадські організації та їх вплив на розвиток держави запропонувала учасникам заходу інтерактивну гру, присвячену цінностям, що, зрештою, викликала жваве обговорення та палкі дискусії.

Заключною подією офіційної програмової частини цього дня став спортивний турнір з різних видів спорту, в якому брали участь об’єднані українсько-польські команди, що проявили свою неабияку вправність і згуртованість. Адже в здоровому тілі – здоровий дух!

Матеріал підготували Сергій Мальченко і Марічка Процюк


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *