День 4

Головна  >>  Діяльність  >>  День 4

27

Oct

Марина Дмитрук й Олександр Селескеров діляться враженнями про п’ятий день українсько-польської програми обміну

Марина Дмитрук й Олександр Селескеров діляться враженнями про п’ятий день українсько-польської програми обміну:

‘Сьогодні був прекрасний і дуже насичений день. Після сніданку ми поїхали до Вадовіце, де ознайомились із життям  Папи Римського Івана Павла II – людини, яка визнана у всьому світі своїми добрими справами, чистими думками та допомогою людям. Ми відвідали музей, який зберіг у собі історію в ціле життя. Найбільше вразили життєві принципи та відкритість Папи Римського до людей, кількість країн, які він відвідав для того, щоб мати змогу зустрітися з ними, щоб допомогти подолати проблеми та навчити бути сильними. Його слова «Я благаю вас! Ніколи, ніколи не втрачайте надії, не майте сумнівів, ніколи не втомлюйтеся і ніколи не сумуйте. Не бійтеся» надихали багатьох людей по всьому світу. Після того ми мали змогу прогулятися старими вулицями міста та насолодитися смачною кавою.

14859695_628081457400047_8099840497254503871_oПісля обіду ми поїхали до Освенцима – найвідомішого в світі концтабору Аушвіц-Біркенау. Саме це слово Аушвіц (або Освенцим) у свідомості багатьох людей є символом або навіть квінтесенцією зла, жаху та смерті. Побувавши в Аушвіці і своїми очима побачивши величезні кімнати, наповнені окулярами, десятками тисяч пар взуття, тонами зрізаного волосся і дитячими речами, всередині – порожнеча через усвідомлення, що це все належало живій людині – може, лікарю, а може, студенту, життя якого обірвалося дорогою смерті. Аушвіц – місце  зла і нелюдяності.

Наприкінці дня ми ділилися враженнями та думками щодо побаченого і заново осмисленого, а вислів ‘never again’ набув ще глибшого значення’.

Дмитрук Марина й Олександр Селескеров


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *