День 3

Головна  >>  Діяльність  >>  День 3

26

Oct

Третій день був також насичений подіями.

Третій день був також насичений подіями. Поснідавши, ми вирушили до першої столиці Польщі, м. Кракова. Знайомство з Краковом почалось із філіжанки смачної кави, після чого українсько-польська група рушила до замкового комплексу Вавель, що розташований на лівому березі річки Вісла. Упродовж екскурсії ми були вражені архітектурою замку та музейними експонатами. На власні очі побачили символ міста – вогняного дракона.

Далі відвідали музей пам’яті єврейської культури «Galicia». Музей налічує кілька експозиційних зон, поділених за тематичним принципом. У музеї провели зустріч із головним редактором видання «New Eastern Europe» Адамом Рейхардом, з яким обмінялися думками щодо вибору векторів розвитку майбутніх українсько-польських зв’язків.

Втішив групу і цікавий перекус, який приїхав до нас на 4-х колесах 🙂 Одразу після цього ми рушили до кінотеатру на перегляд фільму «Волинь». Потрібно зазначити, що фільм викликав суперечливі емоції всієї української групи. На нашу думку, неправдиво, подекуди перебільшено висвітлені події історії залишили прикрий осад. Фільмом нав’язується ідея, що українське населення – пристосуванці до всіх влад, чи то радянської, чи то німецької. Але поляки, які виходили з кінозали, оцінюють його суто як художній твір із елементами історичного вкраплення, що не може не радувати. Вечірнє обговорення фільму учасниками нашої програми та висловлені рефлекcії засвідчили, що ми готові до подолання стереотипів.

Огляд підготували Галина Ватаманюк та Андрій Говорушко


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *