День 2

Головна  >>  Діяльність  >>  День 2

25

Oct

Оксана Хоміцька та Євген Рибак діляться враженнями про другий день українсько-польського молодіжного обміну «Нас об’єднує майбутнє / Łączy nas przyszłość’

Оксана Хоміцька та Євген Рибак діляться враженнями про другий день українсько-польського молодіжного обміну «Нас об’єднує майбутнє / Łączy nas przyszłość’:

‘Ми хотіли би відзначити наш інтерес щодо питань, обговорених упродовж дня. Перш за все, значну зацікавленість викликали дебати «Спільна історія: шанс чи загроза для сучасних відносин між Україною та Польщею?». Під час дебатів ми обмінялися поглядами на спільну історію та наявні в ній проблеми. Безумовно, погляди обох сторін були варті уваги та пожвавлювали хід дискусії. Незважаючи на те, що дебати проводилися англійською мовою, що не є рідною для жодної з груп, ми не мали проблем у розумінні один одного.

Взаєморозуміння та міжгруповий діалог був інтенсифікований інтерактивними методами та інтеграційними іграми, які модерував наш колега Тарас Прокоп. Неформальний підхід до навчання успішно пожвавив особистісну інтеграцію між учасниками.

Семінар «Практичний вимір польсько-українського примирення – методи, інститути та дії» із спеціально запрошеним гостем Павелом Ковалем був присвячений порівняльним аспектам польсько-німецького та  польсько-українського примирення. Спікер наголосив на необхідності інституалізації співпраці між Україною та Польщею. Павел Коваль – польський політик, історик, публіцист, в 2005-2009 рр. – депутат Сейму V i VI скликання, колишній заступник міністра закордонних справ, з 2009 р. – депутат Європарламенту, голова делегації в справах співпраці ЄС – Україна.

Далі в рамках культурної програми нашого проекту ми представили вечір української культури, підготувавши презентації про Україну, основні українські традицї, пісні, народні танці та національну кухню. Ми намагалися продемонструвати українську гостинність і почуття гумору, що, за відгуком наших польських друзів, нам повністю вдалося!’


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *