Виклики та загрози ідеї Європи у ХХІ ст.

Головна  >>  Статті  >>  Виклики та загрози ідеї Європи у ХХІ ст.

Надія Бурейко: Те, що ХХ століття можна назвати століттям Європи, мабуть, навряд чи викликає сумніви. Однак досі залишається відкритим питання, яким стане століття ХХІ. Сучасна Європа повсякчас зіштовхується з новими викликами та загрозами, які важливо не лише кваліфіковано ідентифікувати, але й вчасно відвернути з метою збереження Європи як мирного проекту загального благополуччя.

 *Резюме доповіді, оприлюдненої  в рамках семінару “Європа в культурно-цивілізаційному вимірі”  

Надія Бурейко, к.політ.н.,
експерт-аналітик ГО “Квадрівіум”
Те, що ХХ століття можна назвати століттям Європи, мабуть, навряд чи викликає сумніви. Однак досі залишається відкритим питання, яким стане століття ХХІ. Сучасна Європа повсякчас зіштовхується з новими викликами та загрозами, які важливо не лише кваліфіковано ідентифікувати, але й вчасно відвернути з метою збереження Європи як мирного проекту загального благополуччя.
Зважаючи на те, що доповідь «Виклики та загрози ідеї Європи у XXI ст.» була представлена на науковому семінарі міждисциплінарного характеру, історично ретроспективною канвою для визначення ідеї Європи стали основні періоди її розвитку. Було визначено, яким чином вони зумовили становлення сучасної Європи. Були розглянуті сучасні інтеграційні процеси на європейському континенті крізь призму процесів глобалізації (об’єктивний та суб’єктивний її бік) та регіоналізації. Проаналізовано результати виборів до Європарламенту 2014 року, які стали відображенням «сейсмічної небезпеки» в Європі, та євроскептицизм  в окремих європейських країнах на основі компаративного аналізу з результатами попередніх виборів. На прикладі окремих країн було простежено повернення до ідеї нації-держави та сплеск національної самосвідомості. Запропоновано оцінку викликів і загроз, як їх бачать громадяни ЄС, за даними опитування Europol, а також диференційовано загрози за ступенем їх небезпеки.
Statja 1 Statja 2 Statja 3


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *