• УКР
  • DEU
  • ENG
Цінності об'єднаної Європи і українського суспільства:
проблеми співвідношення та механізм транзиту

21 березня та 27 червня 2014 р. Україна підписала політичну та економічну частини Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. 18 грудня 2015 р. Європейська комісія оприлюднила звіт про виконання „Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України”. Вище зазначені нормативно-правові документи дозволили нашій державі стати на один крок ближче до реалізації стратегічної мети – європейської інтеграції. Однак, виходячи із сучасних суспільно-політичних й економічних реалій, рівня публічного дискурсу, українське населення досі не дало собі однозначної відповіді на питання: що таке європейські цінності, що Україна може запропонувати Європі та світу, яким є комплекс європейських цінностей, традицій та норм, які ми прагнемо впровадити.

Для подолання дефіциту теоретико-практичних заходів неформальної та громадянської освіти, пов’язаних із вищезазначеним комплексом проблем, залучаючи представників академічного та експертного середовищ, активістів Євромайдану, ГО „Quadrivium” ініціює проект „Цінності об’єднаної Європи та українського суспільства: проблеми співвідношення і механізми транзиту”. Його метою є популяризація цінностей об’єднаної Європи серед конформістсько налаштованого населення України та напрацювання механізмів їхнього транзиту.

Ключові етапи реалізації проекту:

  • подіумна дискусія „Європейські цінності і Україна: міфи та реальність” у м. Маріуполь (25.11.2016 р.), метою якої є деміфологізація та популяризація в українському суспільстві ціннісних засад функціонування об’єднаної Європи;
  • зимова школа „Цінності об’єднаної Європи та українського суспільства: проблеми співвідношення і механізми транзиту” у м. Чернівці (21-25.02.2017 р.), під час якої представники академічного та експертного середовищ, громадські активісти, політики разом із молоддю з різних регіонів України напрацюють утилітарні шляхи транзиту європейських цінностей і практичні механізми їхнього впровадження в українські суспільно-політичні реалії.
ПРОЕКТ РЕАЛІЗУЄТЬСЯ ЗА ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ ПРЕДСТАВНИЦТВА ФОНДУ ГАНСА ЗАЙДЕЛЯ В УКРАЇНІ
КООРДИНАТОРТ ПРОЕКТУ - ГО "КВАДРІВІУМ"
Партнери проекту:
ФОНД РОЗВИТКУ МАРІУПОЛЯ
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ЦЕНТР ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТУДІЙ ЯССЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. А.Й. КУЗИ